Chatka 5/5 (1)

Místo pobytu

Vědomá tma v podobě zatemněné chatky, vybudované za účelem dlouhodobých pobytů ve tmě, stojí na zahradě domu na okraji obce Bruzovic, mezi Frýdkem-Místkem a Havířovem.

Délka pobytu

Doporučuje se nejméně jednotýdenní pobyt na sedm nocí, například od soboty do soboty. Za tuto dobu je s podporou tmy vytvořen dostatečný prostor pro nová spojení jedince s jeho jemnými vnitřními světy. Při opakovaných pobytech je možné délku pobytu prodloužit až na 2 – 7 týdnů za účelem prohloubení zážitku.

Vybavení prostoru Vědomé tmy

Dřevěná, tepelně izolovaná chata je vybavena jednoduše a účelně. Je utěsněna tak, že do ní zvnějšku neproniká žádné světlo. V chatce je k dispozici elektřina a teplá voda, je vyřešeno větrání. Chatka je rozdělena na dvě místnosti, obytnou část a předsíňku se sociálním zařízením.

V obytné části o půdorysném rozměru 3 x 3 metry se nachází postel, elektrický přímotop s termostatem, teplá peřina (v létě lehčí přikrývka), polštář, povlečení, karimatka na cvičení, meditační polštářky na sezení, CD přehrávač s USB portem, přehrávající i formát soboru mp3 (přehrává CD disky, nikoli DVD). V létě pak ještě přenosný ventilátor. V místnosti je dostatečný prostor pro různá tělesná cvičení – jógu, či-kung a podobně, jakož i meditaci a spontánní tanec.

V předsíňce o půdorysu 1,5 x 3 metry je hygienické zázemí: suché WC, bidet, umyvadlo a sprchový kout. WC je řešeno jako separační, to znamená, že se na „malou“ chodí do bidetu a na „velkou“ do odvětrávaného suchého WC.

Co s sebou

Kromě předmětů osobní potřeby oceníš pohodlné oblečení, ručník, v zimě přezůvky či teplé ponožky, případně sluneční brýle připravené pro den opuštění chatky, také vytištěná mapka s popisem cesty je vhodná.

V chatce je potřeba dát si pozor na technické přístroje vydávající světlo – např.mobil, flash disk a jiné, mající displej či světelnou kontrolku, díky kterým mohou působit rušivě.

Příjezd a odjezd

S pobytem ve tmě se začíná v den zahájení nejdříve ve 14 hodin, nejpozději v 19 hodin, po předběžné domluvě je možné i jinak. V den ukončení je Ti chatka k dispozici ještě dopoledne.

Byli jste zde? Prosím ohodnoťte

Místnost Chatka se nachází v centru Vědomá tma u Frýdku-Místku.

Možnosti stravy místnosti Chatka:

Vybavení místnosti Chatka:

Cena:

800 Kč
včetně vegetariánské stravy

Další fotografie pro místnost Chatka:

Volné termíny místnosti Chatka:

Žádné volné termíny.

Nezávazná poptávka pobytu ve tmě v místnosti Chatka centra Vědomá tma u Frýdku-Místku

Jméno a příjmení:

Email:

Telefon:

Termín

Místo pro vzkaz:

Rozumím tomu, že stránka www.pobytvetme.eu je pouze prostředníkem a jen přepošle tato data vybranému provozovateli. Rezervaci provádí vybraný provozovatel centra pro pobyt ve tmě.

Cena:

800 Kč
včetně vegetariánské stravy